Lanzania - Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tolkmickiej

Zobacz nas naFB

Aktualności

Jesienny rajd po Wysoczyźnie Elbląskiej

 W dniach 28 i 29 września 2018 roku odbył się Jesienny rajd po Wysoczyźnie Elbląskiej 2018, to już 10 raz odwiedzaliśmy naszą przepiękną krainę. Tym razem bazą noclegową była Szkoła Podstawowa w Tolkmicku, a udział w rajdzie wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tolkmicku z klas 3 – 6 i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Milejewie. Po trasach Wysoczyzny prowadził nas przewodnik Pan Daniel Kalwajtys.

Pierwszego dnia powędrowaliśmy na Górę „Piaskulę”, skąd rozciąga się piękny widok na Zalew Wiślany. Po wędrówce i po kolacji pojechaliśmy do Parku Astronomicznego we Fromborku, gdzie przy pomocy lunet i teleskopów obserwowaliśmy nocne niebo, pogoda nie była najbardziej sprzyjająca obserwacjom, ponieważ były chmury, ale udało nam się między chmurkami obejrzeć Marsa. Po powrocie do Tolkmicka, chętne osoby wzięły udział w konkursie wiedzy historycznej  „100-lecie Niepodległości”. Uczniowie z Milejewa popisali się lepszą wiedzą w tej dziedzinie.

Drugiego dnia odbyły się konkursy – sportowy, plastyczny i wiedzy na temat Wysoczyzny Elbląskiej, które dostarczyły wszystkim mnóstwo dobrej zabawy.  Po konkursowych zmaganiach powędrowaliśmy do Rezerwatu Stradanka, obejrzeliśmy pióropuszniki strusie, które rosną nad rzeczką, wszyscy dowiedzieli się, że są to wyjątkowe i chronione rośliny. Po drodze zbieraliśmy śmieci do worków, czym włączyliśmy się w akcję „Sprzątanie Świata”.  Zwiedziliśmy Grodzisko Tolkmita, gdzie zamieszkiwali pierwsi osadnicy na naszych ziemiach. Po powrocie podsumowane zostały wszystkie konkursy i rozdane nagrody.

Wyniki konkursu fotograficznego:

1. miejsce – Oliwia Majkowska (SP Tolkmicko, kl. 4b),

2. miejsce – Marcin Kozłowski (SP Tolkmicko, kl. 7),

3. miejsce – Oliwa Tkacz (SP Tolkmicko, kl. 4b) i Emilia Daczkowska (SP Tolkmicko, kl. 5b),

Nagrodę pocieszenia otrzymała Julia Smoleńska (SP Milejewo)

Organizatorem Rajdu było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tolkmickiej Lanzania, zadanie zostało dofinansowane ze środków Starostwa Powiatu Elbląskiego.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim opiekunom za pomoc przy realizacji rajdu oraz dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego za udostępnienie szkoły.

Do zobaczenia wiosną.Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego
na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie.


  •  
  • czarterujtu.pl

Partnetrzy stowarzyszenia