Lanzania - Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tolkmickiej

Zobacz nas naFB

Aktualności

Zaproszenie na Wiosenny rajd pieszy po Wysoczyźnie Elbląskiej 2019

W dniach 14 i 15 czerwca 2019r. odbył się Wiosenny rajd pieszy po Wysoczyźnie Elbląskiej 2019 – projekt  finansowany jest przez Starostwo Powiatowe w Elblągu oraz Gminę Tolkmicko, organizator to Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tolkmickiej Lanzania.

Uczestnikami rajdu byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tolkmicku i ze Szkoły Podstawowej w Milejewie z klas I – VI. Tym razem trasa rajdu prowadziła ścieżkami Wysoczyzny Elbląskiej w okolicach Milejewa. Uczestnicy zdobyli dwa najwyższe szczyty Wysoczyzny: Srebrną Górę (198,49 m n. p. m.) oraz Górę Milejewską (196,9 m n.p.m), poznali legendy związane z tymi miejscami, zajrzeli również do Kościoła Parafialnego p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Odbyły się konkursy: sprawnościowy, plastyczny i wiedzy o Wysoczyźnie Elbląskiej. Rywalizacja była  zaciekła, a siły wyrównane. W konkursie sprawnościowym najlepsi okazali się uczniowie z Tolkmicka, a w konkursie wiedzy niezwyciężeni byli uczniowie z Milejewa.W drugim dniu trasa rajdu doprowadziła wszystkich do Piastowa, gdzie odbywały się Otwarte Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej plażowej dla osób niepełnosprawnych, po krótkim pobycie i oglądaniu mistrzostw wszyscy wrócili do Milejewa bryczką, którą ciągnęły dwa piękne konie. Przed zakończeniem rajdu zostały wręczone wszystkim nagrody. Następny rajd już we wrześniu!

Do zobaczenia na trasie.

Serdecznie dziękujemy opiekunom Paniom Annie Lebiodzie, Krystynie Pawłowskiej, Marzenie Chojnackiej i przewodnikowi Panu Danielowi Kalwajtysowi za udział w rajdzie.

Organizatorzy: Renata Rzepnicka i Aleksandra Sosnowska-Kessler

 

Galeria: zobacz zdjęcia1xslots

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego
na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie.


  •  
  • czarterujtu.pl

Partnetrzy stowarzyszenia