Sprawozdanie za rok 2017

Sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Tolkmickiej „Lanzania” za 2017r.

Obecnie Stowarzyszenie liczy  41 osób.

1.     W 2017 r. wzięliśmy udział w konkursie ofert dla organizacji pozarządowych, które organizował Starosta Elbląski, otrzymaliśmy dotację na zorganizowanie rajdów pieszych po Wysoczyźnie Elbląskiej pod nazwą „Wiosna, jesień na Wysoczyźnie Elbląskiej 2017” oraz zawodów sportowych pod nazwą „II Bieg Lanzanii 2017”, środki finansowe na wkład własny otrzymaliśmy od Burmistrza Tolkmicka. Całkowity koszt obu projektów wyniósł: 8975,50 zł. W realizację zadań włączyli się wolontariusze - nasi członkowie.

2.     Rajdy trwały cztery dni: wiosenny 2 - 3  czerwca, jesienny 15 - 16 września.  Wzięły w nich udział 102 osoby (28 z Gminy Milejewo i 47 z Gminy Tolkmicko oraz 25 Gminy Elbląg) . Trasy prowadziły po Wysoczyźnie Elbląskiej w Suchaczu  (wiosenny) i w Kamionku Wielkim (jesienny).

3.     „II Bieg Lanzanii 2017r” odbył się dnia 27 maja 2016r. Do biegu i nordic walking zgłosiły się 153 osoby w wieku od 2 do 69 lat.

4.     W 2017 Stowarzyszenie wraz z opiekunami łodzi opłaciło ubezpieczenia łodzi, opłaciliśmy składkę w ramach członkostwa w LGR Zalew Wiślany, wykonaliśmy konserwację sprzętu (łodzie i drezyny), sprzęt został zabezpieczony na zimę i bezpiecznie przezimowany.
Ponieśliśmy również koszty opłaty portowej. Z powodu wysokich opłat portowych nie zwodowaliśmy na cały sezon wszystkich łodzi Tolkmicko24.

5.     Łodzie Stowarzyszenia – Lasery użyczone UKSowi brały udział w regatach – o Puchar Kaszub – Mateusz Godlewski zajął 2 miejsce.

6.     19 sierpnia 2017 odbyło się ognisko integracyjne członków Stowarzyszenia, spotkanie poprzedziła przejażdżka drezynami.

7.      W sezonie letnim w sprzyjającą pogodę odbywały przejażdżki ribami oraz bananem.

8.     Włączyliśmy się w Gminne Obchody Dnia Niepodległości 11 listopada – upiekliśmy biało-czerwone rogaliki.

9.     W dniu 2 grudnia 2017 r. we współpracy z Urzędem Gminy w Tolkmicku zorganizowaliśmy 4 Bieg Mikołajkowy, w biegu wzięli udział głównie dzieci i młodzież z tolkmickich szkół, ale byli również obecni dorośli – Stowarzyszenie sponsorowało drobne nagrody rzeczowe rozlosowane na koniec między wszystkich uczestników.

10.                         16 grudnia 2017 r. odbyła się  na Placu Wolności Wigilia pod tolkmickim niebem, której byliśmy współorganizatorami. Tradycyjnie przygotowaliśmy potrawę wigilijną: śledzie w oleju.

11.                         W grudniu odbyła się kontrola ze Starostwa, która nie wykazała żadnych nieprawidłowości, czy błędów, wyniki kontroli były pozytywne.

Zarząd Stowarzyszenia