Sprawozdanie za rok 2019

Sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Tolkmickiej „Lanzania” za 2019r.

Obecnie Stowarzyszenie liczy  40 osób.

1. W 2019 r. wzięliśmy udział w konkursie ofert dla organizacji pozarządowych, które organizował Starosta Elbląski, otrzymaliśmy dotację na zorganizowanie rajdów pieszych po Wysoczyźnie Elbląskiej pod nazwą „Wiosna, jesień na Wysoczyźnie Elbląskiej 2019” oraz zawodów sportowych pod nazwą „IV Bieg Lanzanii 2019”, środki finansowe na wkład własny otrzymaliśmy od Burmistrza Tolkmicka. Całkowity koszt obu projektów wyniósł: 3630 – bieg + 6734 - rajd zł. W realizację zadań włączyli się wolontariusze - nasi członkowie.

2.     Rajdy trwały cztery dni: wiosenny 14 i 15 czerwca 2019r., jesienny 20 - 21 września.  Wzięły w nich udział 90 osób ( z Gminy Milejewo, z Gminy Tolkmicko oraz z Gminy Elbląg) . Trasy prowadziły po Wysoczyźnie Elbląskiej w Milejewie (wiosenny) i w Tolkmicku (jesienny).

3.     „IV Bieg Lanzanii 2019r” odbył się dnia 25 maja 2019r. Do biegu i nordic walking zgłosiło się 118 osób.

4.     Wzięliśmy udział w konkursie na palmę wielkanocną organizowaną przez proboszcza parafii św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku – wygraliśmy czajnik elektryczny, który został przekazany UKSowi

5.     W 2019 Stowarzyszenie wraz z opiekunami łodzi opłaciło ubezpieczenia łodzi, opłaciliśmy składkę w ramach członkostwa w LGR Zalew Wiślany, wykonaliśmy konserwację sprzętu (łodzie i drezyny), sprzęt został zabezpieczony na zimę i bezpiecznie przezimowany.
Ponieśliśmy również koszty opłaty portowej. Z powodu wysokich opłat portowych nie zwodowaliśmy na cały sezon wszystkich łodzi klasy Tolkmicko24.

6.     Łodzie Stowarzyszenia – Lasery użyczone UKSowi brały udział w regatach – odbyło się 10 wyjazdów na regaty, największy sukces na laserze osiągnął Mateusz Godlewski zdobywając 2gie miejsce w Regatach 3 Marszałków na Zalewie Wiślanym. Nasze Stowarzyszenie było również współorganizatorem III Memoriału Mata na plaży Srebrna Riwiera w Kadynach.

7.     W sezonie letnim w sprzyjającą pogodę odbywały przejażdżki ribami oraz bananem.

8.     Nasze Stowarzyszenie było współorganizatorem Dnia Dziecka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tolkmicku, Rada Rodziców zwróciła się do nas o pomoc w pozyskaniu funduszy na organizację tej imprezy od Energii.

9.     Od lipca  do września 2  drezyny kursowały po oczyszczonych przez nas torach na trasie Tolkmicko (za przejazdem kolejowym na ul. Parkowej) w stronę Świętego Kamienia ok. 2 km – była to atrakcja dla mieszkańców Tolkmicka i turystów.

10.                        Włączyliśmy się w Gminne Obchody Dnia Niepodległości 11 listopada – upiekliśmy biało-czerwone rogaliki.

11.                        W dniu 2 grudnia 2019 r. zorganizowaliśmy 6 Bieg Mikołajkowy, w biegu wzięli udział głównie dzieci i młodzież z tolkmickich szkół, ale byli również obecni dorośli – Stowarzyszenie sponsorowało słodycze i dyplomy dla uczestników zawodów.

12.                        W  grudniu 2019 r. odbyła się  na Placu Wolności Wigilia pod tolkmickim niebem, której byliśmy współorganizatorami. Tradycyjnie przygotowaliśmy i częstowaliśmy potrawę wigilijną: śledzie w oleju.