Lanzania - Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tolkmickiej

Zobacz nas naFB

Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości - odsłonięcie muralu

W dniu 11.11.2023  obchodziliśmy w naszym mieście Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Organizatorami byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tolkmickiej „Lanzania”, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Tolkmicku, Urząd Miasta i Gminy Tolkmicko. W zorganizowanie tej uroczystości włączyła się Parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku i Zespół Szkolno – Przedszkolny w Tolkmicku.

Świętowanie rozpoczęło się o godzinie 10:00 Mszą świętą w Kościele św. Jakuba Apostoła. Przewodniczył jej ks. Proboszcz Józef Grochowski w asyście ks. Andrzeja Dołęgowskiego. Ksiądz Proboszcz wygłosił okolicznościowe kazanie.

W Mszy świętej uczestniczyli organizatorzy, w tym Pani Burmistrz i Pani Przewodnicząca Rady Miejskiej, Radni, Dyrekcja Szkoły, Nauczyciele, przedstawiciele Wojska Polskiego, oraz młodzież szkolna z pocztem sztandarowym. Licznie uczestniczyli również mieszkańcy miasta i okolic.

Po Mszy wszyscy przemaszerowali do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie przy Pomniku 100 – lecia Niepodległości złożono kwiaty.  Następnie został odsłonięty  mural  „Polscy Dowódcy podczas II wojny światowej” dofinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach projektu "MUR, ALE HISTORIA WOJSKA POLSKIEGO". Projekt został zrealizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tolkmickiej "Lanzania", autorem projektu muralu była Ewelina Magalska, a namalowała go Natalia Magalska.

W Ośrodku Kultury przygotowano część artystyczną patriotycznego spotkania z udziałem dzieci i młodzieży z grupy teatralnej przy M-GOK, oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Tolkmicku.

Tradycyjnie już, dla wszystkich uczestników Uroczystości, przygotowano kolorowe rogaliki.

https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FMGOKTolkmicko%2Fposts%2Fpfbid0XdqJhYbivRPVn83wDuziJ5tKF5SzedFchSsnXkZQfvsTn5V3jqnsrZRFuEhNt1nRl&show_text=true&width=500" width="500" height="609" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"></iframe>

Źródło: salezjanie-tolkmicko.pl

 1xslots

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego
na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie.


  •  
  • czarterujtu.pl

Partnetrzy stowarzyszenia